Türkiye`nin Gençlik Turizmi Merkezleri

Gençlik Turizmi

Gençlik Turizmi Nüfusun büyük bir çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu Türkiye, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gençlere ucuz tatil yapma olanağı veren tesis ve kamp merkezlerine sahiptir...

Gençlerin seyahat etmeleri, kişiliklerini geliştirmelerinde, yeni yerleri ve yaşamları öğrenmelerinde ve sosyal ilişkilerini artırmada en etkin yollardan biridir. Turizm ise seyahat etmeyi ve seyahat ederken öğrenmeyi sağlayan etkinliktir.

Bu nedenlerle gençler için güvenilir, temiz ve uygun fiyatlı dinlence ve eğlence imkânları yaratılarak gençlerin turizme katılımlarının teşvik edilmesi, kamu ve özel her sorumlu tarafın görevidir.

Bu rehberde yer alan YURTKUR yurtlarının asıl görevi, yüksek öğrenimdeki gençlerimize öğrenimleri sırasında kalacak yer temin etmektir. Bu kurum, eğitim dışı zamanlarda yerli ve yabancı gençlerin herhangi bir amaçla çıktıkları seyahatlerde geçici konaklamalarında, kalacak yer temin etme amacı ile olanaklarını gençlere açmıştır. Orman Bakanlığı Orman İçi Dinlenme Kampları, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Kampları ile gençlere özel indirim uygulayan tesislere ait bilgiler de bu rehberde yer almaktadır.

Ülkemiz içinde herhangi bir nedenle seyahat eden gençlerimiz ile yabancı ülkelerden gelen gençler, rehberde belirtilen koşullara uymak kaydıyla yatak kapasitelerinden yararlanabilecektir.

II- GENEL KURALLAR

1- Bu rehberde yer alan kurumlardan yararlanma süreleri sınırlıdır.

2- Yaş sınırlaması bulunmaktadır.

3- Başvurular doğrudan tesislerin adres ve telefonlarına yapılmalıdır.

4- Kurumlara ait özel açıklamalar ilgili bölümün içinde yer almaktadır.

Başlık Süzgeci     # Görüntüle 
# Öğe Başlığı İzlenimler
1 Başbakanlık Gençlik Turizm Merkezleri 5110
 

Site İçi Arama Motoru

Google Dil Çeviri Robotu


Şu anda 17 konuk çevrimiçi

Videolarım


NEREDESİNİZ ! : Ana Sayfa Gençlik Turizmi